Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

• Šis renginys jau įvyko.

Šv. Ambraziejus, vyskupas, Bažnyčios mokytojas

2023 7 gruodžio

Šv. Ambraziejus gimė apie 340 m. Triero mieste, mirė 397 m. Milane. 374 m. išrinktas Milano vyskupu. Gynė Bažnyčią nuo pasaulietinės valdžios kišimosi. Garsėjo kaip pamokslininkas. 384 m. susitiko su šv. Augustinu ir 387 m. jį pakrikštijo Milane. Reformavo liturgiją ir bažn. giedojimą. Nors mirė 397 m. balandžio 4 d. (pasitinkant šventąją Velykų naktį), minimas gruodžio 7 d., kurią, dar būdamas katechumenas ir tarnaudamas valstybės prefektūroje, buvo paskirtas Milano vyskupijos vyskupu. Tikras tikinčiųjų ganytojas ir mokytojas, visiems rodė meilę, ryžtingai gynė tikrąją tikėjimo doktriną nuo arijonų klaidų, pamokslais ir himnais katechizavo žmones. Yra vienas iš keturių didžiųjų Bažnyčios tėvų (kartu su Šv. Augustinu, šv. Jeronimu ir šv. Grigaliumi Did.) Šv. Ambraziejui priskiriamas himnas TE DEUM, kurį 1549 m. į lietuvių kalbą išvertė Martynas Mažvydas.

Data:
2023 7 gruodžio