Prevencinis pranešimas iš Lietuvos policijos

DĖL PASAULINĖS DIENOS ŽUVUSIESIEMS EISMO ĮVYKIUOSE ATMINTI

Trumpa informacija:
Šios atmintinos dienos, minimos nuo 2005 metų, iniciatorės – Jungtinių Tautų ir Pasaulio sveikatos organizacijos. Buvo priimta rezoliucija, kuria kreiptasi į šalių vyriausybes, kad kiekvienais metais lapkričio trečiasis sekmadienis būtų skirtas žuvusiesiems eismo įvykiuose paminėti.

Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas – dvasinis ir moralinis palaikymas šeimų, kurios išgyvena netektis dėl keliuose eismo įvykiuose prarastų savo šeimos narių, draugų, pažįstamų. Kartu siekiama dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų.

Pasaulinės dienos žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti paminėjimas yra saugaus eismo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“ sudėtinė dalis.

Mūsų planetos, Žemės, keliuose kiekvienais metais eismo įvykiuose žūsta daugiau nei vienas milijonas žmonių, 50 milijonų sužeidžiama, daugelis jų lieka neįgalūs.

Lietuvoje nuo 1990-ųjų eismo įvykiuose netekome daugiau nei 17 500 žmonių. Šiais metais šalies keliuose eismo įvykiuose jau užgeso 135 gyvybės. Deja, tarp jų gyvenimo kelias nutrūko ir 13 nepilnamečių (jauniausiam nebuvo nė dvejų metukų).

Prašymas ir kvietimas mums visiems – tikintiesiems, ieškantiesiems, klystantiesiems. Nesvarbu, kad esame skirtingi, mąstome skirtingai, turime didesnių ar mažesnių užmojų, siekių, deklaruojame vienokį ar kitokį požiūrį į aplinkinius, tačiau kelyje visi esame lygūs. Visiems galioja tos pačios taisyklės – Kelių eismo taisyklės: sutarimas, supratimas, pagarba vienas kitam. Kiekvienas esame asmenybė, bet nė vienas – tobulas, tad ir neturime „lenktyniauti“ ar „kariauti“ tam neskirtoje vietoje – eisme.

Dalyvavimas viešajame eisme, gimtajame krašte ar svečioje šalyje, yra atsakingas darbas ir tai turime suprasti ir pradėti įsisąmoninti nuo mažų dienų. Mūsų šiandieninis gyvenimas – nenuspėjamas, daugeliu aspektų paremtas skuba, kartais tinkamai ir racionaliai nepamatuotais užmojais ir siekiais, noru išsiskirti. Tačiau saugumas kelyje labai priklauso nuo mūsų tinkamo elgesio. Savitarpio pagarba ir atsargumas, savisauga ir atsakomybės jausmas, Kelių eismo taisyklių paisymas turi būti deklaratyviai priimtas visų mūsų – eismo dalyvių. Vadovaudamiesi savo ramia sąžine, dvasiniais ir moraliniais principais, galėsime jaustis saugesni, išvengti eismo nelaimių ir ypač beprasmių žūčių kelyje.

„Didžiausias kūrinys yra mūsų pačių gyvenimas. Jis yra dovana ir nesvarbu, ar tikime, kad šią dovaną gavome iš Dievo, ar iš savo tėvų. Esame savo likimo kūrėjai…, savo gyvenimo skulptoriai…“ /Fred Kelemen, vokiečių kino režisierius, operatorius/

Pagarbiai

Policijos departamento
prie Vidaus reikalų ministerijos
Viešosios tvarkos biuro
Veiklos koordinavimo ir kontrolės valdybos
Prevencijos skyriaus
vyriausioji tyrėja Daiva Žilinskė

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *