Viešpats, palaiminęs mūsų buvimą, leido būti kartu šventės džiaugsme. Šv. Mato evangelisto ir apaštalo bažnyčioje – atlaidai, minima evangelijos žinios Lietuvai tūkstantmetė sukaktis. Argi tai ne simboliška? Rokiškio miesto 510 metų sukaktis – miestas pirmąsyk minimas dokumentuose – miesto augimo, gyvavimo visas laikmetis jau krikščioniškoje Lietuvoje.
Daug audrų, bangų ir vėjų atlaikiusi katalikų Bažnyčia Lietuvoje tebėra gausiausia religinė bendruomenė. Gausu ir problemų, padarytų aršaus ateizmo. Skaudu, bet ir dabar Gerajai naujienai – Evangelijai dalis save vadinančių katalikais neatveria širdžių, net nebando irtis į gilumą neišsenkančios Tiesos ir Gėrio versmės.
Šie atlaidai ir sykiu dekanato dienos iškilmės kviečia mus nuolatiniam atsivertimui, atgailai, padėkai, naujam postūmiui gaivinti ir stiprinti katalikų bendruomenę, burtis, bendrauti jungiamiems vieno Dievo, vieno tikėjimo, pažinti ir mylėti Kristų, mylėti artimą plačiąja prasme, ne vien žodžiais, bet ir darbais, veikliąja meile. Pamąstykime, pasvarstykime apie tai savo širdyse.
Į šventę gražiai įsikomponavo naujo Tremtinių Kryžiaus atidengimas Liongino Šepkos parke šalia Taikos gatvės. Visų 19 parapijų žmonės rinkosi parke. Kryžių pašventino Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas. Vėliau visi jungėmės į šventinę eiseną, su giesmėmis ir malda eidami į Šv. Mato bažnyčią, dalyvavome procesijoje.
Sumos šv. Mišias aukojo vyskupas Jonas Kauneckas, jas transliavo Marijos radijas. Rytinėse Votyvos šv. Mišiose ir pertraukoje tarp jų giedojo chorai iš Biržų, Molėtų. Sumos Mišiose giedojo minėtų svečių ir Rokiškio tremtinių, senjorų bei Kultūros centro jungtinis choras. Po Sumos koncertavo parapijų atstovai. Kaip ir dera, visą šventės laiką lydėjo bendrystė prie suneštų vaišių stalo.
Rokiškėnai šios šventės metu būvo ne tik svečiais stebėtojais, bet ir aktyviais, svetingais, vaišingais dalyviais priimant svečius iš visų dekanato parapijų. Tegu Dvasios vienybė mus jungia, džiugina ir augina Kristaus meilėje!
Zita STALAUSKIENE „Carito” narė