KLAUSK

Daugelis parapijiečių dažnai neišdrįsta užduoti klausimą savo parapijos kunigui.

Sukūrėme šią skilti tiems, kam nejauku klausti kunigo vienokiu ar kitokiu jiems rūpimu klausimu.

 

Klausti galite tiesiog užpildydami klausimo formą žemiau esančiuose komentaruose.

184 comments

  1. Sveiki,
   Dėl krikšto reikia kreiptis į kleboniją pas budintį kunigą arba rašyti į rokiskioparapija@gmail,com

 1. Jei atlikau Išpažintį ir po to nepriėmiau Komunijos, ar Išpažintis galiojanti, ar visgi ne? Pavyzdžiui, Išpažintis atlikta trečiadienį, bet Mišiose dalyvavau tik sekmadienį ir iki tol padariau sunkią nuodėmę – ar išpažinti tik nuodėmes nuo trečiadienio, ar ir tas, kurias sakiau per praeitą Išpažintį?

  1. Sveika Marija,
   Dėkojame už situacijos pasidalinimą ir linkime Dievo palaimos ir gailestingumo. Išpažintis galiojanti ir nereikia vėl išpažinti savo nuodėmių, gaila kad nepriėmėte komunijos ir vėl nusidėjote. Tai vėl atlikite išpažintį gaukite atleidimą ir priimkite komuniją.

 2. Per Devintines buvau ne Lietuvoje ir Mišiose dalyvavau ne sekmadienį, bet šeštadienio vakarą. Mišios buvo ne Devintinių (Kristaus Kūnas ir Kraujas ten minimas ketvirtadienį), bet antro sekmadienio po Velykų. Ar Devintinės-privaloma šventė, ir jei taip, ar mano atveju padaryta sunki nuodėmė? Dėkui.

  1. Sveiki,
   Yra dvi šventės šeštinės ir devintinės, kai kuriuose šalyse švenčiamos ketvirtadienį ir jos traktuojamos, kaip liturginės iškilmės (neprivalomos). Visada yra smagu ir prasminga dalyvauti tokiose iškilmėse, o jeigu pagal tradiciją Lietuvoje jį tampa privaloma nes keliama į sekmadienį. O Jums galioja tos šalies įstatymai kurioje esate. Jei dėl kokio priežasčių negalite dalyvauti visada rekomenduojame asmeniškai paskaityti Dievo žodį ir pamąstyti prasmę tos iškilmės.

 3. Sveiki,
  namuose yra likę keletas senolių šventų relikvijų- rožančiai, šventi paveikslėliai, kryželių. Išmesti nenoriu. Kur galėčiau juos atiduoti ar pan.?

  1. Sveiki,
   Ačiū, kad tinkamai reguojate į šventus dalykus. Asmeniniai maldos priemonės, kaip rožinį, maldaknygės ir kitą sudedami į mirusio karstą. Jei jau tokios galimybės nebėra ir jums ar kitiems netinkami naudoti galima sudeginti ir jei yra galimybė pelenus užkasti palaidojimo vietoje. O jei tinkami naudoti ar senesni virš šimto metų galima atnešti į Caritas biblioteką Nepriklausomybės a. 3.

 4. sveiki domina keli klausimai vestuviu dienai. ar leidziama metyti ziedlapius po ceremonijos lauke? ir kas po to turi tai sutvarkyti? taip pat ar per ceremonija kazkas groja vargonais ir gieda ar cia reikia atskirai ieskoti? aciu

  1. Laba diena,
   Visus klausimus galite aptarti savo parapijoje kurioje tuoksitės, registracijos metu. Rokiškio parapijoje su kiekvienais jaunavedžiais tariamės dėl žiedlapių atskirai. Bendras patarimas būtų natūralus žiedlapiai. Rokiškio parapijoje yra vargonininkas ir atskirai tartis nereikia.

 5. Sveiki,
  esate nurode prie santuokos sakramento, kad tam reikalingi krikšto ir sutuoktinių kursų dokumentai. O komunija ir sutvirtinimas nebūtini?

  1. Laba diena,
   Taip yra kaip nurodyta. Bet viskas suderinama registracijos metu. Komunijos ir Sutvirtinimo datos yra svarbios ir reikia jas žinoti.

  1. Sveiki,
   viso gyvenimo išpažintis labai panaši į į0rasta išpažintį tik visą aprėpianti gyvenimą. Šį išpažintis atliekama pasikeitus gyvenimo sąlygoms ir aplinkybėms, bet patartina nepiktnaudžiauti ir nesustoti nuodėmėse bet pasitikėti ir atsiverti Dievo Gailestingumui kasdien ir ją gyventi.

 6. Ar iki birželio mėnesio bus sutvarkytas Rokiškio bažnyčios altorius? Planuojame vestuvių šventę ir norėtume žinoti. Ačiū

  1. Labas vakaras,
   Kalėdos švenčiama 8 dienas. Jose giedamas ‘Garbės himnas” pasninko laikytis nereikia. Linkime gerų naujų metų

 7. Laba diena. Norėtume užsakyti mišias už mirusius artimuosius. Esame atvaziuojantys žmonės,kur ir kada galima kreiptis. Visur užrakinta ir informacijos jokios.

 8. Sveiki.Taip susiklostė gyvenimas su pirmąją santuoka kad liko dukra nepakrikštyta..dukrai bus 15m ar galima šiuo metu ją pakrikštyti kad galėtų prieiti pirmąja komunija ir sutvirtinimo sakramentą.Ačiū

 9. Sveiki,
  Ar šiemet sutvirtinimo sakramento užsiėmimai bus vykdomi gyvai dėl esamos pandeminės situacijos?

 10. Sveiki, Ar galima mišias užpirkti nuotoliniu būdu už mirusiuosius? Ar per Žolinę tokias mišias vedate?
  Ačiū

 11. Sveiki,noriu paklauski ar važuoja kūnigas į namus ,pas gulintį ant patalo ligonį
  Ačiū

  1. https://www.klauskkunigo.lt/21888/ezekvijos-ir-libera
   Jūsų vadinamos egzekvijos yra gedulinės liturginės valandos, kurios būdavo giedamos lotynų kalba. Visų pirma jos būdavo atliekamos lotynų kalba ir niekas nieko nesuprasdavo. Antra, tai nėra tik kunigo ir vargonininkų reikalas. Liturginės valandos yra bendruomeninė malda. Ji privaloma tik kunigams, o ne pasauliečiams. Tai būdavo ir praktinis dalykas, kuris atleisdavo kunigus nuo brevijoriaus kalbėjimo. Bet Liturginės valandos yra daug turtingesnės nei vien gedulinės liturginės valandos. Juolab yra tokių dienų, kuomet negalimos ne tik gedulinės valandos bet ir gedulinės šv. Mišios.

   Gedulinės valandos ir ne gedulinės valandos tai yra tos dienos ar šventės, ar iškilmės galimos jjungti su šv. Mišiomis. Bet tuomet reikia pasirūpinti, kad visa bendruomenė turėtų tekstus. Tai nėra ir negali būti lyg koks koncertas.

   Tokie priedai kaip egzekvijos ir libera me Domine atsirado liturgijoje, kuomet nebūdavo galima aukoti daugiau šv. Mišių per dieną. Vadimaieji celūnai katafeliai su butaforniais karstais labai akcentuodavo mirties kultą, baimę, akcentuodavo pikto Dievo įvaizdį.

   Po Vatikano II Susirinkimo buvo atkreiptas dėmesys į Gyvą ir Prisikėlusį Jėzų Kristų. Nes tai yra esminė ir viena pagrindinių mūsų tikėjimo tiesų. Deja, bet susikoncentravimas vien į maldas ir dvasingumus už mirusiuosius sudaro tokį įspūdį, kad gyviesiems nereikia jokių maldų. Patys gyvename tarp gyvųjų ir labai aiškiai matome, kad gyviesiems reikia maldų, šv. Mišių aukos.

 12. SVEIKI NORĖJAU PAKLAUSTI PER KUR BUS TRANSLIUOJAMOS ŠVENTOS MIŠIOS SAKIKIM YOUTUBEI AR FEISBUKE, MOČIUTUKUI 95KERI IR LABAI MEGSTA JŪSŲ BAŽNYČIA,O YPAČ EIMUTIS,😊

  1. Sveiki,
   Šventosios Mišios bus transliuojamos feisbuko paskyroje „Rokiškio parapija”.

 13. Norėčiau pasiklausiti, ar mišios byksta tuo pačiu laiku, kaip visada, esant dabartinei situacijai?

 14. Sveiki, ar būtų galima įsigyti kalėdaičių paštu? Esant dabartinei situacijai, gal būtų tokia galimybė?

  1. Sveiki,
   bažnyčioje kalėdaičių už auką galima pasiimti prieš Mišias arba po Mišių zakristijoje, o kitu metu – klebonijoje. Paštu nesiunčiame ir nenumatome to daryti. Nesergantys ir nesantys saviizoliacijoje gali pasiimti ne tik sau, bet ir kaimynams, taip padarydami gerą darbą artimui prieš Kalėdas.

  2. Laba diena. Jei pirmiausiai sudarytume santuoką civilinėje metrikacijoje, santuokų rūmuose, o po metų bažnyčioje, ar viskas būtų taip pat, ar yra tokia galimybė?
   Dėkoju už atsakymą.

   1. Taip viskas galioja kaip įprastai ruošiantis santuokai. Registracija prieš 5 mėn, kursai šeimos centre, ir kitą sužinosite užsiregistruojami santuokos sakramentui.

 15. Sveiki, norėčiau pasiteirauti, šiuo metu man 20m, esu nekrikštyta, norėčiau pasikrikštyti, kaip galėčiau tai padaryti?

  1. Sveiki,
   Ruošiantis Krikštui reikia lankyti katechumenato kursus. Dėl jų kreipkitės į savo parapijos kleboną.

  1. Sveiki,

   Naktį iš liepos 20 į 21 d. vyks adoracija – asmeninė tylioji malda prieš Švč. Sakramentą. Pamaldos naktį nevyksta, nebent Kalėdų naktį.

  1. Laba diena,

   Planuose vaikų stovykla yra, tik laukiame aiškumo dėl sąlygų. Sekite skelbimus.

 16. Laba diena,

  Ar norint sutarti laika vestuvems butina atvykti i vieta, ar galime tai padaryti telefonu, jei esame ne is Rokiskio?

  Aciu

  1. Laba diena,

   Laiką susitarti būtų galima ir telefonu, bet registruojantis santuokai, yra pradedama pildyti Pasirengimo santuokai anketa. Ji pildoma abiems sužadėtiniams realiai susitikus su kunigu. Taigi, telefonu tariantis dėl santuokos laiko, tuo pačiu reikėtų susitarti ir dėl pirmo susitikimo laiko.

 17. Sveiki, norėčiau paklausti ar dar būtų galimybė užsirašyti į suaugusiųjų sutvirtinimo kursus?

  1. Sveiki,
   Dėl suaugusiųjų ruošimosi Sutvirtinimo sakramentui šiemet:
   Rokiškio parapijoje nauja grupė bus tik nuo rudens.
   Jei Sutvirtinimo Jums reikia dėl santuokos, pabandykite kreiptis į Utenos Dievo Apvaizdos parapiją udaparapija@gmail.com (jie šį mėn. kaip tik pradėjo ruošimą).

  1. Sveiki,

   Jei krikštatėviai draugaudami negyvena kartu kaip vyras ir žmona („susidėję”), yra pakrikštyti Katalikų Bažnyčioje ir priėmę Sutvirtinimo sakramentą, jie gali būti krikšto tėvais.

 18. Sveiki,
  Gyvename ne Rokiskyje, taciau planuojame cia savo vestuves.
  Ar mums reiketu suzadetiniu kursus lankyti Rokiskyje?
  Kokiu budu galima aptarti vestuviu data, laika?
  Aciu

  1. Sveiki,
   Kursus sužadėtiniams galite lankyti toje parapijoje, kur gyvenate. Dėl susitikimo laiko santuokos registracijos dokumentams pradėti pildyti susitarkite su klebonu Eimantu (tel. nr. skiltyje INFORMACIJA). Pirmas susitikimas 5 mėn. iki numatomos santuokos.

 19. Sveiki,
  Sekmadienį dekanas minėjo, kad spalio 4d šventins gyvūnus, bet nesupratau,ar po vakarinių mišių prie bažnyčios, ar prie dvaro? Dėkoju

  1. Naminiai gyvūnai spalio 4 d. bus laiminami po vakarinių Mišių šventoriuje (prie bažnyčios).

  1. Sveiki,
   Geriausia yra, kai užsiregistravę santuokai bažnyčioje, užsiregistruojate ir į kursus sužadėtiniams. Keletas mėnesių prieš santuoką. Rokiškio dekanato ribose reikia kreiptis į Šeimos centro vadovę Onutę Viduolienę (jos tel. nr. mūsų internetinio puslapio skiltyje „Informacija”).

 20. Laba diena. Norėčiau paklausti gal būtu galima gauti kontaktus kam paskambinti susitarti dėl krykšto? 🙂

  1. Laba diena,
   Dėl Krikšto, jei gyvenate Rokiškyje, kviečiame užeiti susitarti į bažnyčios raštinę (Nepriklausomybės a. 1a). Jei gyvenate ne Rokiškyje, rašykite mums el. paštu rokiskioparapija@gmail.com

 21. Laba diena,
  norime krikštyti savo dukrytę. Kada galime susitikti ir sutarti datą bei laiką?
  Ačiū. Lauksime atsakymo.

  1. Laba diena,
   Dėl Krikšto laiko galite užeiti į kleboniją jums patogiu dienos metu arba į bažnyčios zakristiją iš karto po šv. Mišių. Lauksime 🙂

 22. Sveiki, prieš kiek laiko reikia užsirašyti į sužadėtinių kursus iki santuokos bei kokiu laiku vyksta tokie kursai?

  1. Sveiki,
   Kai su kunigu sutariate būsimos santuokos datą (užsiregistruojate būsimai santuokai), tuomet galite užsirašyti lankyti kursus sužadėtiniams. Rokiškyje jie vyksta pirmą pilną mėnesio savaitę. Registracija ir informacija pas šeimos centro vadovę Onutę Viduolienę.

  1. Sveiki,
   Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos bažnyčioje Sutvirtinimo Sakramentas bus teikiamas GEGUŽĖS 19 d. 18 val. šv. Mišiose. Kviečiame melstis už būsimus sutvirtinamuosius.

 23. Sveiki, norėjau paklausti ar dar būtų galima užsirašyti dėl sutvirtinimo sakramento?

  1. Sveiki,
   Jei klausiate apie paauglių ruošimąsi Sutvirtinimui, tai tikrai ne. Grupės bus renkamos rugsėjo mėn.
   Jei klausiate apie suaugusiųjų ruošimąsi Sutvirtinimui, susisiekite su dekanu Eimantu.

 24. Sveiki. As noriu krikstyti vaika baznycioje vasara. Norejau paklausti kokia kaina yra?

  1. Sveiki,
   Nei Krikšto, nei kitų sakramentų kainos nėra. Jūs paliekate auką kunigui už patarnavimą pagal savo finansines galimybes.

  1. Sveiki,
   Taip, santuoka bažnyčioje gali vykti bet kurią savaitės dieną (išskyrus gavėnios metą).

 25. Sveiki,
  norėjau pasiteirauti,ar gali pasinaudoti bendruomenės namų sale ar klase privatus asmuo. Samdome mergaitei mokytoją privačiam mokymui,bet neturime patalpų,kur galėtų mokytis. Užsiėmimas vyktų po pamokų apie valandą, 1 ar 2 kartus į savaitę. Ar tokios galimybės nėra? Ačiū

 26. Laba diena, kokiu telefono numeriu reikia paskambinti, kad užsiregistruoti į Carito išklausymo kambarį pokalbiui? Gal nereikia registracijos?

  1. Laba diena

   Ačiū, dar išklausymo tarnystės centras neveikia, dėl informacijos galima kreiptis tel. 8612 72308 Carito vedėja Dangira

 27. Laba diena, 2018-11-11 jūs patikslinote kunigo Dainiaus paaiškinimą dėl aukų ir pasakėte, kad aukas administruoja ekonominė taryba. Kur galima rasti Rokiškio parapijos pastoracinės ir ekonominės tarybos sudėtį? Manau, kad tarybų nėra.

  1. Gražina,
   Tiek ekonominė, tiek pastoracinė tarybos Panevėžio vyskupo patvirtintos 2014 birželio 17 penkeriems metams. Taigi, už pusmečio klebonas gali rinktis naują komandą. Ne visi nariai nori viešinti savo vardus pavardes ar kitus asmeninius duomenis dėl jūsų smalsumo, ir jie tam turi teisę pagal duomenų apsaugos įstatymą.
   Jei jums kyla klausimų dėl vienų ar kitų kunigų žodžių, ateikite, ir klauskite tiesiogiai to kunigo, juolab, kad gyvenate kaimynystėje, nes dabar nuolatinis jūsų terorizavimas žinutėmis labai primena baudžiamajame kodekse įvardintą persekiojimą.
   Ramybės Jūsų sielai!
   (Rokiškio parapijos referentė)

 28. Laba diena,
  gal jau yra žinoma tiksliau kada bus tvarkomos bažnyčios grindys ir ar numatomi kiti remonto darbai 2019 m. gegužės/birželio mėnesiais?
  Iš anksto ačiū už atsakymą.
  Pagarbiai,
  Berta

  1. Sveiki,
   Darbų grafiką žinosime tik kovo mėn., kai bus baigti projektavimo darbai.
   Dėkojame už supratimą.

 29. Sveiki,
  Jau esame užsiregistravę į sužadėtinių kursus, bet pamiršome pasiklausti kokiomis valandomis jie vyksta, ar nuo ryto, ar vakarais? Ačiū.

  1. Sveiki,
   Sužadėtiniams kursai vyksta vakarais nuo 18 ar 19 val. Dėl tikslaus laiko susisekite su Šeimos centro vadove Onute Viduoliene.

 30. Sveiki.
  Pildant anketą dėl pirmos komunijos ir siunčiant el.paštu,kaip pasirašyti,jei neturim el.parašo?
  Ačiū.

  1. Sveiki,
   Parašo vietoje užrašykite savo Vardą Pavardę ir siųskite iš asmeninės el. pašto dėžutės. Mes ne SODRA, priimsim ir be e-parašo 😀

 31. Sveiki, ar užregistravus vaiką Pirmąjai Komunijai, labai dažnai reikia vaikščioti į kursus ar kokias pamokas?

  1. Sveiki,
   Katechezė vaikams, besiruošiantiems I Komunijai, vyks parapijos namuose vieną kartą per savaitę, išskyrus mokyklinių atostogų metą. Tėveliams, kurių vaikai ruošiasi I Komunijai, katechezė vyks truputį rečiau. Šv. Mišiose dalyvauti reikia kiekvieną sekmadienį ir per šventes.

 32. Labas rytas,
  Vakar po Šv. Mišių buvau pas Dekaną dėl kvietimo į susitikimą su Popiežiumi Pranciškumi ir paprasiau dviejų kvietimų, ar negaleciau gauti keturis , dar noretumem nuvežti ir giminaicius
  Aciu
  Pagarbiai

  1. Sveiki,
   Deja, kaip buvo žadėta, galimi tik du kvietimai, nes kitus išgraibstė greitai 🙂
   Bet galite vežti kartu ir artimuosius, jie galės būti viešoje erdvėje toliau ir pasveikinti atvykstantį popiežių.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *