laiškai

Sveiki visi, besidžiaugiantys vasara. Gal kažkas iš Jūsų pasigedote žinučių apie mūsų parapijoje vykstančius renginius. Labai nepykit. Štai apie vaikų vasaros stovyklą, vykusią liepos 1-3 dienomis, byloja tik nuotraukos (jas, kaip ir kitas, galite rasti mūsų „Nuotraukų Galerijoje”). Peršasi išvada, kad savanoriai po stovyklos buvo arba super pavargę, arba super ekstazėje, nes negavome jokio laiškelio apie tai, kas ten vyko. Jei vis tik atsirastų norinčių pasidalinti įspūdžiais, rašykite komentarą arba el. laišką  adresu rokiskioparapija@gmail.com . Tikrai laukiam 😉

Liepos 25 d. Alantoje vyko Gyvojo Rožinio Kongresas. Ačiū dalyvėms už foto ir pasakojimą:

Gyvojo Rožinio kongrese Alantoje

Panevėžio vyskupijos Gyvojo Rožinio kongresas, jau vienuoliktasis, šįmet –  liepos 25-ąją – sukvietė daugiau nei tūkstantį rožinio kalbėtojų iš visų Panevėžio vyskupijos dekanatų, iš Kauno, iš Vilniaus į iškiliais dviem bokštais ant kalno baltuojančią Alantos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčią.

Mūsų, Rokiškio dekanato piligrimų, autobusu veikliosios vadovės Onutės Seibutienės dėka vyko ir Obelių, Panemunėlio, Ragelių bei Kamajų parapijiečiai, pakeliui prisijungė net keletas svėdasiškių. Atskiru autobusu į Alantą atkako ir grupelė pandėliečių. Keliavome su Rožinio malda. Alantos miestelyje įsiliejom į margą atvykėlių minią, skubėjom į ąžuolų vainikais, šimtais baltų lelijų išpuoštą erdvią bažnyčią, kur dar  trumpam suspėjom į Švč. Sakramento adoraciją.

Brolis Astijus OFM katechezės metu nuotaikingai sveikino Gyvojo Rožinio kalbėtojus, pabrėždamas, kad  kasdienė bendra rožinio malda galingesnė už pasaulio ginklus, už pinigus. Jis kvietė švęsti ir džiūgauti, nes angelo pasveikinimo „sveika, Marija,“ tikslesnė prasmė yra „džiūgauk, Marija“. Jis ragino mus semtis šventumo pavyzdžio iš iškilių šventųjų gyvenimo, iš Šventojo Rašto, domėtis, skaityti religinę literatūrą, „Artumą“, kitus katalikiškus leidinius, neimti pavyzdžiu pasaulietiškų leidinių liaupsinamų asmenų, kurie dauguma klaidžioja pasaulio klystkeliais, nutolę nuo Dievo, nuo krikščioniškų vertybių…

Po katechezės Gyvojo Rožinio draugijų vėliavomis nešini maldininkai šventoriuje procesijos būdu meldėsi Rožinio garbingąsias paslaptis. Įtaigiai skambėjo vedančiojo brolio Astijaus žodžiai, bendra rožančiaus malda, Marijai skiriamos giesmės.

Šv. Mišias aukojo arkivyskupai Lionginas Virbalas ir Sigitas Tamkevičius, vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, keletas kunigų. Homiliją sakė arkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Mišiose giedojo Mokslų Akademijos choras, bažnyčios skliautais  aidėjo operos primadonos Irenos  Milkevičiūtės giedamos giesmės, įtaigumu ir nuostabiu balso skambesiu keldamos širdis Dievop.  Po šv. Mišių šventoriuje vyskupai pasodino atminimo medelį.

Alantos dvaro sodyboje medžių paunksmėje jaukiai vaišinomės agapėje, bendravome, susitikome pažįstamus iš kitų dekanatų. Skambėjo muzika, dainos, tad smagiai šokome ratelius, džiaugėmės gražiu oru, dalinomės šventės įspūdžiais.

Grįždami iš Alantos vingių vingiais besivyniojančiu keliu, grožėjomės gamta ir mintyse dėkojom Aukščiausiam už Jo vedimą, už neįkainojamą kasdienę Meilės dovaną.

Zita Stalauskienė