KLAUSK

Daugelis parapijiečių dažnai neišdrįsta užduoti klausimą savo parapijos kunigui.

Sukūrėme šią skilti tiems, kam nejauku klausti kunigo vienokiu ar kitokiu jiems rūpimu klausimu.

 

Klausti galite tiesiog užpildydami klausimo formą žemiau esančiuose komentaruose.

186 comments

    1. Sveiki,
      Liturginiame maldyne skyrelyje „Šventųjų vardų rodyklė” parašyta, kad sausio 22 d. minimas šventasis Gaudentas (Džiugas). Džiugas yra lietuviškas Gaudento vertinys. Per Krikštą suteikiamas „šventas” vardas reiškia, jog norim, kad šis konkretus šventasis (kurio gyvenimą šiek tiek žinom) vaiką globotų, būtų dvasinis pavyzdys, patarėjas. Taigi, belieka pasidomėti Gaudento gyvenimo istorija ir, jei norite tokio draugo savo vaikui, galite drąsiai suteikti jam Džiugo vardą Krikšto metu.

  1. Kas vadovauja parapijos šeimos centrui? Puslapio skiltyje „Informacija“ viena pavardė, bažnyčios skelbimų lentoje kita pavardė.

    1. Dėkojame už pastebėjimą pasitaisysime. Dievo palaimos ir šeimos centro vadovei Onutei

    1. Dėl kursų jaunavedžiams skambinti Šeimos centro vadovei. Tel. nr. rasite mūsų puslapio skiltyje „Informacija”.

  2. Laba diena,
    turiu klausimą.
    Nutiko taip, kad nepagalvojusi, ant stalo per šventes padėjau šventintą vaiko krikšto žvakę, ir užsimiršus ją beveik sunaudojom, liko tik galiukas.
    Kiek skaitinėjau, tą žvakę reikėjo saugoti iki pirmosios komunijos ir ilgiau. Kaip man dabar elgtis? Ar galima kažkaip naujai pašventinti žvakę ir ar ji turės tokią pačią vertę, kaip ir buvusioji?
    Lauksiu atsakymo.

    Gražios dienos,
    Vaida

    1. Laba diena,
      Krikšto žvakę nešamės per I Komuniją bei kasmet Velyknaktį į krikšto pažadų atnaujinimą. Jei krikšto žvakė neišsaugoma (pametama, perlaužiama, sudeginama ar kt.), aukščiau minėtoms progoms imame kitą pašventintą žvakę. Nes vertė ne žvakėje, o tikėjime Dievu. Žvakė, įteikiama per Krikštą, nėra amuletas, bet priminimas, simbolis, kad Kristus šviečia žmogaus gyvenime.
      Ramybės Jūsų širdžiai 🙂

    1. Sveiki, kryželių ir kitų religinių reikmenų galite įsigyti (arba paprašyti, kad atsivežtų, jei tuo metu nėra) Carito bibliotekoje, Nepriklausomybės a. 3. Dirba sekmadieniais po šv. Mišių.

  3. Norėciau suzinoti ar suzadėtinimas būtina lankyti šeimos kursus. Gal galima gauti informacija elektroniniu -esmė tame ,kad suzadėtiniai gyvena šiuo metu Vokietijoje, vasara planuoja tuoktis baznycioje šiame rajone (jaunosios )parapijoje. Aciū.

    1. Sveiki,
      Taip, sužadėtiniams būtini priešsantuokiniai kursai, dėl kurių kreiptis reikia likus ne mažiau kaip trims mėnesiams iki planuojamos santuokos. Dėl kursų (laiko, būdo ir kt.) Rokiškio dekanate susisiekite su Šeimos centro vadove tel. +370 616 05695. Arba sužadėtiniai gali kreiptis į artimiausią šeimos centrą (parapiją) Vokietijoje ir ten lankyti, o gautą pažymą atsiveš ten, kur tuoksis.

  4. Laba diena. Vasara norime pakrikstyti sunu. Krikstateviais noretume kad butu mano brolis ir vyro pusesete, jiems po 17 metu. Bet esme tame kad jie nekrykstyti… Ar butu galima ta pacia diena mums su vyru juos pakrikstyti ir tada jiems pakrikstyti musu vaika?

    1. Laba diena,
      Atsakant trumpai – ne. Negalima. Dabar kodėl: Pirmiausia, suaugusieji krikštui ruošiasi apie metus, o apie kiekvieną norintį pasikrikštyti suaugusįjį klebonas informuoja vyskupą. Net jei jie būtų jau ruošęsi krikštui ir galėtų būti pakrikštyti, krikštatėviais dar negalėtų būti, nes viena iš sąlygų būti krikštatėviu yra būti priėmus Sutvirtinimo sakramentą (kurį teikia vyskupas). Krikštatėvių pareiga būti vaikui krikščioniško sakramentinio gyvenimo pavyzdžiu.
      Taigi, neužtenka pasikrikštyti, dar reikia ir gyventi išpažintu tikėjimu.
      Tad jei planuojate sūnaus krikštą šiemet, reikės surasti bent vieną krikštatėvį (vyrą ar moterį), kuris būtų ne jaunesnis nei 16 metų, būtų priėmęs Sutvirtinimo sakramentą ir negyventų „susidėjęs”.

  5. Sveiki . Norėjau paklausti , mes norim pakrikštyti savo vaiką ,tačiau santuokos sakramento nepriėmę planuojame kitais metais , nes šventė kainuoja , bet vaika labai norim pakrikštyti ,krikšto tėvai taip pat be santuokos . Ar galimas vaiko krikštas?

    1. Sveiki,
      Jei vaiko tėvai nesusituokę, vaiką galima krikštyti. Bet krikštatėviai turi atitikti šias sąlygas: būti ne jaunesni nei 16 metų, priėmę Sutvirtinimo sakramentą ir, jei gyvena šeimyninį gyvenimą, būti susituokę bažnyčioje (vieniši ir negyvenantys „susidėjus” taip pat tinka). Krikštatėviai yra dvasiniai vaiko tėvai, atsakingi už vaiko religinį ugdymą, todėl jie turi būti tikėjimo pavyzdys vaikui.
      Taigi, pagal Jūsų aprašytą situaciją, vaiką galima krikštyti suradus jam tinkamus krikštatėvius (ar bent vieną, atitinkantį reikalavimus).

  6. Sveiki. Norėčiau paklausti ar galima krikštyti nėščiąją. Puse metu lankiausi paskaitose bažnyčioje, ir visai nesenai sužinojau, kad esu nėščia, ar galima mane krikstyti per Šv. Velykas?

    1. Sveiki,
      Nėštumas nėra kliūtis priimti Krikšto sakramentą. Dėl krikšto datos ir laiko kreipkitės į kunigą, pas kuri ruošėtės krikštui.

    1. Laba diena, kaip su aukcionu tai nežinau, bet jei bus parduodamas nekilnojamasis turtas bus viešai paskelbta. Dabar parapija nepardavinėja jokio turto.

  7. Norėjau paklausti kada galėčiau prieiti viso gyvenimo išpažinties, eiti į zakrastiją ir tartis nedrįstu, gal galima tiesiai eiti prie klausyklos, ir pasakyti kodėl to man reiktų, nes tai užims daugiau laiko?

    1. Sveiki,
      Kunigas klausykloje šią savaitę bus 20 min. prieš vakarines šv. Mišias. Jei tiek užtektų laiko, galima eiti tiesiai prie klausyklos, kaip Jūs sakote. Jei manote, kad viso gyvenimo išpažintis užtruks ilgiau, būtų gerai, kad praneštumėte (pvz., el. paštu rokiskioparapija@gmail.com), kurią dieną ketinate ateiti – kunigas į klausyklą ateitų anksčiau prieš Mišias.

  8. Laba diena,
    norėčiau sulaukti patarimo dėl močiutės mirimo metinių. Močiutė visą gyvenimą išpažino kitą tikėjimą (ji buvo sentikė). Tiek aš anūkė,tiek mama,mano sesuo esame, katalikės. Arteja močiutės mirimo metinės. Kaip ” teisingai” reiktų pagerbti močiutę suėjus metams po mirties? Ar būtų galima užsakyti mišias,nors ir močiute ispazino kitą tikėjimą. Būsiu dėkinga už atsakymą

    1. Sveiki,
      Šv. Mišias aukoti galime ne už konkrečiai Jūsų sentikę močiutę, bet už giminės mirusiuosius, o Jūs šiose šv. Mišiose galite melstis ir konkrečiai už ją.

    1. Pasitikėjimas auginamas kalbėjimusi, bendravimu su tuo, kuriuo nori pasitikėti, o ne informacijos apie to žmogaus aplinką rinkimu. Nepagalvojote, kad parapijos tarybų nariai nenori, kad jų vardai būtų viešai ištransliuoti? Sakiau ir dar pakartosiu – norint pažinti žmogų reikia kalbėtis su tuo žmogumi, o ne su kitais apie jį.

  9. Laba diena, ar Rokiškio parapijoje yra pastoracinė taryba? Jei yra, tai kur paskelbta jos sudėtis?

    1. Laba diena,
      Rokiškio parapijoje yra ir Pastoracinė taryba ir Ekonominių reikalų taryba. Sudėtys viešai nepaskelbtos. Jei narių žinojimas padės augti Jūsų tikėjimui, kreipkitės asmeniškai į Kleboną dėl šios informacijos.

  10. Laba diena, norint pakrikstyti vaika Rokiskio baznycioje, krikstyjamo vaiko tevai privalo buti susituoke?

    1. Sveiki,

      Krikštijamo vaiko tėvai gali būti nesusituokę. Krikštatėviams griežtesni reikalavimai.

  11. Sveiki. Tikiu, kad bažnyčios remontai daromi Dievo garbei, bet jie neturi užimt adoracijai skirto laiko dienos metu penktadieniais. Renginių, veiklų, organizavimo ir remontų mūsų parapijoj netrūksta, bet tai turi kilt iš maldos. Gal įmanoma Švenčiausiąjį Sakramentą adoracijai dienos metu bandyt pernešt į Šv.Juozapo koplyčią? Ypač pavasarėjant ten galima rinktis adoracijos maldai. Juk tuos pastatus gražinam ir remontuojam, kad vėliau juose galėtume praleist kuo daugiau laiko vienybėje su Viešpačiu. Jūsų puslapyje paskelbta, kad: „Adoracija – ypatingas Dievo garbinimas, kada žvelgiame į Jėzų duonos pavidale, o Jis žvelgia į mus. Vyksta asmeninis dviejų įsimylėjėlių pokalbis – be žodžių, tik akis į akį, širdis į širdį.” Argi norim trumpint įsimylėjėlių pokalbį ir susitikimą vien dėlto, kad remontai pagavo pagreitį?

    Kai atremontuosim bažnyčios sienas ir vitražus, nepamirškim istorijos apie šv. Pranciškų:” Nukryžiuotasis jį užkalbino triskart tardamas: „Pranciškau, eik ir atstatyk mano griūvančius namus.“ Šiame paprastame įvykyje, Šv. Damijono bažnyčioje iš Viešpaties išgirstuose žodžiuose, glūdi gili simbolika. Šventasis Pranciškus tiesiogiai pašaukiamas atstatyti šią mažą bažnyčią, tačiau apgriuvęs pastatas simbolizuoja dramatišką ir nerimą keliančią ano meto Bažnyčios padėtį: paviršutinišką tikėjimą, kuris
    gyvenimą nei ugdo, nei perkeičia, drungną dvasininkiją, meilės atšalimą – vidinį Bažnyčios nuosmukį. Tačiau šios irstančios Bažnyčios viduryje stovi ir kalba Nukryžiuotasis, kviečiantis atnaujinti, pašaukiantis Pranciškų savo rankomis konkrečiai atstatyti Šv. Damijono bažnyčią, simbolizuojančią gilesnį pašaukimą savo radikaliu tikėjimu ir karšta meile Kristui atnaujinti pačią Kristaus Bažnyčią.”

    1. Jei neturite Šventojo Rašto knygos, ją galite skaityti internete adresu biblija.lt
      Ten, Išėjimo knygos 3 skyriuje, 14 eilutėje yra paminėtas Dievo vardas, o komentare – ir ką jis reiškia.
      Citata: „Dievas Mozei tarė: „Aš esu, kuris esu. – Ir jis tęsė. – Tu taip kalbėsi izraeliečiams: ‘Aš Esu atsiuntė mane pas jus’“.”
      Komentaras: „Iš 3,14-3,15: Aš esu, kuris esu!: šis Dievo pareiškimas yra asmeniško Dievo vardo Jahveh ištaka. Žodis jahveh yra veiksmažodžio hajah – lietuviškai būti – vienaskaitos trečiasis asmuo: jis yra. Taigi vardas Jahveh – Jahvė reiškia Jis Yra. Kai pats Dievas apie save kalba, jis vartoja pirmąjį vienaskaitos asmenį, t. y. Aš Esu. Vardas Jahvė nepabrėžia amžinosios Dievo būties, bet rodo į Dievo įėjimą ir Artumą istorijos įvykiuose. Taigi galėtume sakyti, kad vardas Jahvė apreiškia Dievą, kurio vardas yra: Aš Esu {įvykiuose dėl jūsų}. Septuaginta ji vertė žodžiu Kyrios, o Vulgata žodžiu Dominus – abu žodžiai reiškia Viešpats. Dievo vardą Jahvė verčiame žodžiu Viešpats ir rašome didžiosiomis raidėmis VIEŠPATS. Žydai iš pagarbos šiam Dievo vardui ilgainiui jo nebetarė ir nūdien netaria, bet vietoj jo ir nūdien sako Adonai, kurį versdami rašome mažosiomis raidėmis Viešpats.”

  12. Sveiki,liepa planuojam dukrytes krikstynas.Deklaruojamos gyvenamos vietos neturim,gyvenam ne Lietuvoje,pries 4metus susituokem Juzintu baznycioje,ar ir dukryte turiu ten krykstyti?kokiu dokumentu reikia?

    1. Sveiki.
      Džiaugiamės, kad turite dukrytę ir norite ją pakrikštyti. Krikštyti būtų geriausia ten, kur gyvenate, bet jeigu nėra galimybės, krikštykite kur jums patogiausia. Nebūtinai Jūžintuose. Dokumentai aptariami vietoje registruojantis.

    1. Sveiki, Rokiškyje santuokiniai kursai vyksta parapijos namuose Nepriklausomybės a. 4. Deja šiuo metu neturime sutuoktinių kurie dalyvautu. Plačiau pas Šeimos centro vadove Dalia 861605695

  13. Laba diena, nuo kelintos valandos 2016-12-17, šeštadienį, Rokiškio bažnyčioje bus klausoma išpažinčių?

    1. Laba diena,
      Kaip skelbime parašyta, Susitaikymo pamaldos (asmeninės išpažinties laikas) vyks nuo 17.30 val.
      Kviečiame dalyvauti ir pasiruošime nuo 14.30 val.

    1. Laba diena, Gražina. Į Jūsų klausimą atsako parapijos referentė Vaida. Parapijoje besidarbuojančių žmonių vardai ir pavardės neslepiami – vienų, su kuriais tenka daugiausia susitikti, kontaktai yra mūsų internetinio puslapio skiltyje „Informacija”, kitų galima tiesiog paklausti susitikus, jei tai labai svarbu. Atnaujinome „Informacijos” skiltį, taigi, norimą pavardę rasite 🙂 Beje, Jūs irgi prisistatėte tik vardu…

  14. Gerbiamas dekane, paaiškinkite tikintiesiems, kodėl jūsų nuotrauka ir žodžiai naudojami politinei socialdemokratų ir V. Saulio reklamai viešojoje erdvėje ir reklaminiuose lankstinukuose? Su visa pagarba, dekane, ar Jūs galite užsiimti politine agitacija, ar tai daroma be Jūsų žinios?

    1. Labas Ramūnai, Nuoširdžiai atsiprašau Jūsų. Manes apie V. Saulį klausė nuomonės birželio mėnesį ir aš atsakiau bendrai ir perspėjau, kad tai nebūtų naudojama rinkimuose. Deja yra kaip yra… Tai parodo kultūrą. Aš visiems rekomenduoju perskaityti programą, pasimelsti ir balsuoti pagal sąžinę. Dekanas Eimantas

  15. O jeigu ketvirtadieniais negalėčiau atvykti į užsiėmimums , ar būtų įmanoma susitarti dėl kitų dienų?

    1. Bet kokiu atveju reikia tartis su dekanu Eimantu. Pasiskambinkite. Jo tel. nr. rasite informacijos skiltyje.

  16. Sveiki , jeigu esu suaugęs , ir noriu priimti sutvirtinimo sakramentą ar yra būtina lankyti užsiėmimus , ir kada jie vyksta?

    1. Sveiki,
      Ruošiantis sakramentams katechezė būtina. Suaugusiųjų katechezė vyks ketvirtadieniais, 19 val. parapijos namų salėje (Nepriklausomybės a. 4, Rokiškis) nuo spalio 13 dienos. Ateisite ir pasakysite dekanui, kad norite ruoštis priimti Sutvirtinimo sakramentą bei susitarsite dėl tolimesnės įvykių eigos 🙂

  17. Laba diena,
    ar nebus organizuojama kelionė į Šiluvos atlaidus ? Jei taip, tai kur kreiptis norint užsirašyti važiuoti. Ačiū.
    Pagarbiai,
    Laima

    1. Sveiki,
      Deja mūsų piligrimai jau buvo išvykę į Šiluvą. Daugiau neplanuojama keliauti.

    1. Sveiki,
      krikštui reikalingi duomenys pildomi atvykus į klebonijos raštinę arba bažnyčios zakristiją (prieš ar po šv. Mišių). Jei atvykti negalite, rašykite el. paštu rokiskioparapija@gmail.com ir atsiųsime jums reikalingų duomenų anketą.

    1. Laba diena,

      Savanorių visada laukiame!
      Caritas Rokiškyje šiuo metu truputį persitvarko, žvalgomasi ir naujų pagalbininkų. Jei nesunku, į mūsų elektroninį paštą rokiskioparapija@gmail.com atsiųskite savo telefono numerį, kad galėtume susisiekti gyvai. Ačiū!

  18. Laba diena,

    prieš kiek laiko reikia pradėti lankyti sužadėtinių kursus? Kur galima rasti tvarkaraštį, kokiomis datomis jie vyksta?

    Ačiū.

    1. Laba diena,

      Dėl būsimos santuokos pas kunigą reikia kreiptis likus ne mažiau kaip trims mėnesiams iki numatomos datos.
      Sužadėtinių kursai Rokiškio parapijoje vyksta kiekvieną pilną pirmą mėnesio savaitę, nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, vakarais, parapijos namuose (Nepriklausomybės a. 4, Rokiškis). Pasitikslinti konkretų laiką ir kitus su kursais susijusius klausimus galite susisiekdami su Rokiškio dekanato šeimos centro vadove Dalia. Jos telefoną rasite mūsų puslapio skiltyje „Informacija”.

  19. Laba diena, šiais metais norėtume pakrikštyti savo dukrytę. Girdėjome apie naują reikalavimą-krikštatėvių ir tėvų kursus prieš suteikiant krikšto sakramentą. Ar tokie reikalavimai bus keliami Rokiškio parapijos bažnyčioje, jei taip, tai kokia tvarka tie kursai bus organizuojami, panašiai kaip sužadėtinių kursai ar kažkaip kitaip? Mūsų vaiko būsimi krikšto tėvai šiuo metu gyvena ne Lietuvoje ir neturėtų galimybės lankyti pvz., parapijos namuose rengiamų kursų, gal, tokiu atveju, būtų galimybė juos baigti nuotolinio būdu, girdėjome, kad sužadėtiniams, šiuo metu gyvenantiems užsienyje, tokia galimybė Rokiškio parapijoje sudaryta. Dėkojame už atsakymus.

    1. Sveiki.
      Kol kas kursų vaiko tėvams ir krikštatėviams mūsų parapijoje nėra (nebent vėliau būtų išleistas Vyskupo įsakymas). Yra tik bendras reikalavimas, kad krikštatėviai būtų ne jaunesni nei 16 m., priėmę Sutvirtinimo sakramentą ir, jei gyvena su kitu asmeniu kaip šeima, būtų susituokę bažnyčioje.

    1. Dėl pasiruošimo trukmės derinti reikia su klebonu. Jis plačiau paaiškins, kas ir kaip 🙂
      Krikštatėviais gali būti TIK pakrikštyti asmenys, priėmę sutvirtinimo sakramentą, ne jaunesni kaip 16 m. ir, jei gyvena su kitu asmeniu kaip šeima, būti susituokę bažnyčioje. Čia vienareikšmiškai.

    1. Suaugęs, norintis pasikrikštyti, turi kreiptis į savo parapijos kleboną. Informuojamas vyskupas, pradedama pasiruošimo krikštui katechezė, trunkanti apie metus laiko. Suaugusieji (pilnamečiai) krikštijami šv. Mišių metu, kuriose jau gali priimti ir I Šv. Komuniją. Jei krikštija vyskupas, iškart suteikiamas ir Sutvirtinimo sakramentas. Priimant krikšto sakramentą, bent vienas krikštatėvis bus reikalingas.

  20. Laba diena,pasimete kriksto dokumentai,ir nebeatmename kur vaikas krikstytas ar imanoma ji atrasti parapijos archyve?Dekoju

    1. Laba diena,
      Jei vaikas krikštytas Rokiškio arba Panemunėlio parapijose, mes galime surasti, žinodami Vardą, Pavardę ir gimimo datą, nes turime šių parapijų knygas (užklausą galite pateikti el. paštu: rokiskioparapija@gmail.com). Jei bus krikštytas pvz., Jūžintuose ir pan., reikės klausti tos parapijos klebono.

  21. Šiuo metu esu atsidūręs labai man sunkioje situacijoje.
    Internetu , nesąžiningomis priemonėmis , apgaunant kitus žmones , sukčiaujant , nesilaikant susitarimo galėčiau daug greičiau pasidaryti pinigus vystant savo dabartinius verslus ir kitas veiklas internete.Išlikčiau visiškai švarus , ir jokios bausmės ar ko nors panašaus(pagal įstatymus) nesulaukčiau.
    Kitaip pasakius – sukčiaudamas , meluodamas , apgaudamas kitus žmones pasidaryčiau pinigus daug kartų greičiau.
    Tačiau mano viduje man to padaryti kažkas neleidžia ir niekaip negaliu prisiversti to padaryti.Niekada nesukčiavau , tačiau kai yra tokios galimybes pasidaryti didžiulis pinigus daug greičiau nesąžiningomis priemonėmis , tai mane labai slegia.Turiu didžiulį norą būti turtingas , tačiau tuo pačiu negaliu per save perlipti ir elgtis blogai..
    Gal galite patarti ką tokioje situacijoje daryti reikėtų?
    Puikiai suprantu , kad sukčiaudamas , apgaudinėdamas kitus daryčiau nuodėmes , tačiau kai yra tokios galimybės pasidaryti didelius pinigus arba nepasidaryti jų , negaliu su tuo susitaikyti , kokius didelius pinigus prarasiu.Esu dar labasi jaunas.
    Tačiau šioje situacijoje susikerta du labai stiprus dalykai – didžiulis noras praturtėti ir noras būti geru žmogumi ir nenusidėti prieš Dievą.
    Ar įmanoma šioje situacijoje kaip nors save įveikti ir atsikratyti visų šių kankinančių minčių?Nes žinojimas , kad prarasiu milžiniškus pinigus išliekant sąžiningu man yra didelė kančia..

    1. Svarbiausias pasirinkimas – būti doru ir sąžiningu žmogumi – turėtų imti viršų prieš pasirinkimą būti nesąžiningu, bet turtingu (juk pastarųjų ir taip pilna, o žmogiškųjų mažuma belikusi).

      Taip, pasirinkti sunku, žinant, kad bus daug pinigų, bet sąžinė naktimis ramiai miegoti neduos, prasidės visokios nervinės ligos ir kt.
      Geriau pasirinkti sąžinę, kad naktimis miegoti ramiai galėtum ir sąžiningai turtus susikrautum – norai pildosi, tik jie neturi datų. Kaip tikintis Dievą, tikriausiai žinai, kad velnias siūlo greitą „gėrį”, kuris sugriauna vidinę ramybę ir atitolina nuo Dievo. Malda padės atsispirti pagundoms (kad ir greitai praturtėti) ir likti tvirtam savo pasirinkimuose.
      Nepavark kovoti!

  22. Sveiki.Preini komunijos priimi dievo kūną.Kiek kartų mėn.du ar daugiau galima priimti dievo kūną be komunijos,jei jautiesi nepadaręs sunkesnių nuodėmių.
    Ačiū už informaciją.

    1. Sveiki,
      šv. Komuniją be išpažinties galima priimti neturint sunkios nuodėmės ir atsiprašant Dievo už lengvas nuodėmes šv. Mišių pradžioje (kalbant „Prisipažįstu…”). Laikotarpis nėra griežtai nustatytas. Rekomenduojama išpažinties eiti kas 1-2 mėn., net ir nepadarius sunkių nuodėmių, kad siela būtų nuvalyta nuo visų nuodėmių purvo.

    1. Sveiki. Taip, krikšto mama gali būti nėščia moteris, jei ji priėmusi Sutvirtinimo ir Santuokos sakramentus.

  23. Sveiki, norejau paklausti, kur suzinoti mirusios merginos kriksto mamos pavarde, nes artimieji nezino, nes seniai buvo gaisras ir sudege tos merginos kriksto liudijimas. Nei mama nei gimines nezino, mat amzinaji atelsi mirusi tos merginos mociute ja krikstyjo…

    1. Sveiki. Reikėtų kreiptis į tos parapijos, kurioje mergina buvo krikštyta, bažnyčią. Jei ten yra išlikęs krikšto įrašas, bus nurodyti ir krikštatėviai. Jei abejojate, kur buvo krikštyta, bandykite kreiptis į kelias spėjamas parapijas.
      P.S. Rokiškyje turime dalinai skaitmenizuotus krikšto įrašus, tai paieškos (yra / nėra) užtrunka greičiau.

    1. Mūsų parapijoje (ir Panemunėlio parapijoje) kainynų nėra. Už sakramentinius patarnavimus (krikštą, santuoką, laidotuves), yra paliekama nenustatyto dydžio AUKA. Kiekvienas pagal savo galimybes paaukoja, kiek gali.

  24. Ar krikstyjant krikstotevams reikia atnesti sutvirtinimo sakramento pazymejima? Kokie dokumentai reikalingi?

    1. Sveiki,
      Mūsų parapijoje nereikalaujame jokių dokumentų. Kol kas pasitikime, kai vaiko tėvai ir krikštatėviai sako, kad yra priėmę Sutvirtinimo sakramentą ar kad susituokę bažnyčioje.

  25. Sveiki, šiandien dalyvavom pirmos komunijos šventėje. Labai graži šventė. Seniai Rokiškyje Dievas buvo taip arti žmonių. Dėka klebono 🙂

  26. Laba diena.esu girdejusi toki prietara,kad negalima atkrykstyti vaiko,tai yra pvz krikstijau brolio vaika ir noriu ,kad jisai krikstitu mano vaika.ar taip galima?

    1. Sveiki.
      Vaiko krikštatėviais gali būti pakrikštyti, priėmę Sutvirtinimo sakramentą, ne jaunesni nei 16 m. asmenys. Jei gyvena su kitu kaip vyras ir žmona, turi būti susituokę bažnyčioje. Vaiko krikštatėviais negali būti tik vaiko tėvai. Jokių „atkrikštijimų” nebūna, tai, kaip Jūs sakote, prietaras. O tikėjimas prietarais ar/ir jų laikymasis nesiderina su katalikų tikėjimu (pažeidžia patį pirmąjį Dievo įsakymą „Neturėk kitų dievų).
      Taigi, drąsiai rinkitės krikštatėvį, jei jis atitinka aukščiau užrašytas sąlygas.

  27. Laba diena,
    Kur turėčiau kreiptis dėl bažnytinės santuokos anuliavimo , jei santuoka buvo sudaryta Biržų raj., O šiuo metu gyvenu Rokiškyje?

    1. Dėl santuokos paskelbimo negaliojančia reikia kreiptis į Panevėžio vyskupijos tribunolą (bažnytinį teismą). Jų kontaktai:
      Upytės g. 3, Panevėžys
      tel. (45) 435156
      el.p. pbteismas@gmail.com

  28. Sveiki,
    Norėčiau paklausti ar gali būti sutvirtinimo sakramento krikštotėveliu patėvis.

    1. Sveiki,
      Sutvirtinimo tėvu (globėju) gali būti patėvis, jei jis pats jau yra priėmęs Sutvirtinimo sakramentą.

  29. Laba diena,
    sakykite kokiu numeriu kreiptis norint pasitarti del krikstynu? Kadangi ne Rokiskyje gyvename, o norime krikstyti vasara Rokiskio baznycioje.
    Aciu uz atsakyma

    1. Sveiki. Visais klausimais dėl sakramentų geriausia kreiptis į kleboną. Jei nepavyktų susisiekti – į vikarą. Jų tel. nr. yra mūsų puslapio informacijos skyriuje.

  30. Labas vakaras
    Norejau paklausti kada siais metais vyskupas apsilankys Rokiskyje ir suteiks sutvirtinimo sakramenta?aciu uz atsakyma

    1. Šiais metais vyskupas Rokiškio parapijoje teiks sutvirtinimo sakramentą gegužės 15-16 dienomis. Ne Rokiškio parapijoje besiruošiantieji šio sakramento priėmimui ir norintys prisijungti, kreipiasi į savo parapijos kleboną.

  31. Laba deina ,
    savo mamos namuose ant sieno pakabinta pamaciau mano ir mano vaiko nuotrauka ,o po ja kryzelis ,siek tiek nustyrau ,esme ta kad ji musu nemyli ,visada zemina ,primena kad as jos nelauktas vaisius ir manes nenorejo gimdyti ir taip toliau ,ka man daryti .

    1. Laba diena,
      Gražu ir kilnu būtų melstis už savo mamą dėkojant Dievui, kad, nepaisant savo vidinių žaizdų, kurios skaudina ne tik ją pačią, bet ir jus, kažkur širdies gelmėje ji jus myli ir linki jums gero. Net, jei naudodama Dievo ženklus, ji linkėtų jums blogo, malda už ją būtų skydas, neleidžiantis sutrikdyti jūsų vidinės ramybės.

  32. Laba diena,

    Noriu užsakyti mišias už mirusiuosius. r man būtina atvykti į kleboniją? Gal galima užsakyti telefonu?

    su pagarba
    Rūta

    1. Sveiki,
      Visada geriau atvykti, kad išvengtumėte nesusipratimų dėl neteisingai ištarto vardo. Ir geriausia vykti ne į kleboniją, bet į bažnyčią. Į bažnyčios zakristiją galite užeiti prieš šv. Mišias ar po jų. Jei neturite galimybės atvykti į šv. Mišias, galite skambinti kunigui, kad suderintumėte laiką, kada jis bus klebonijoje.

  33. Labas vakaras,
    Norime susituokti 2015.06.27, tačiau žmona iš Širvintų rajono, o aš iš Rokiškio, norime tuoktis Vilniuje, nes čia gyvename, kaip mums gauti pažymą (leidimą) tuoktis už parapijos ribų?

  34. Kas ruošia paaugkius Sutvirtinimo sakramentui? Mokykla ar bažnyčia? Ar šis sakramentas bus teikiamas šiais metais Rokiškyje?

    1. Ruošia parapija (bažnyčia). Nuo sausio mėnesio vyko kassavaitiniai susitikimai. Juos lankę paaugliai priims Sutvirtinimo sakramentą birželio 6, 7 ir 14 dienomis.
      Nuo spalio mėn. vėl bus renkamos grupės norinčių ruoštis priimti Sutvirtinimo sakramentą kitais metais.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *