MALDA UŽ TAIKĄ

JO EKSCELENCIJOS PANEVĖŽIO VYSKUPO KVIETIMAS

2013.09.02

Mieli Panevėžio vyskupijos tikintieji, visi geros valios žmonės,

popiežius Pranciškus ateinantį šeštadienį, rugsėjo 7 dieną, Švč. Mergelės Marijos, Taikos Karalienės, gimimo išvakares visai Bažnyčiai paskelbė pasninko ir maldos diena už taiką Sirijoje, Artimuosiuose Rytuose ir visame pasaulyje. Prie šios iniciatyvos jis pakvietė prisidėti taip pat visus krikščionis, kitų religijų išpažinėjus ir visus geros valios žmones.
Popiežius tą dieną nuo 19 iki 24 val. su visais susirinkusiais Šv. Petro aikštėje Romoje, atgailos dvasioje mels Dievą taikos dovanos Sirijai ir pasauliui, kur tik vyksta konfliktai ir nesiliauja prievarta. „Pasauliui reikia matyti taikos gestus bei girdėti vilties ir taikos žodžius“, – sakė popiežius. Jis paragino visų kraštų Bažnyčias ne tik paminėti šią pasninko dieną, bet ir surengti specialias pamaldas.
Visi nuoširdžiai atsiliepkime į popiežiaus Pranciškaus kvietimą. Gerai suprantame, kokia reikšminga yra taika, ramybė, galimybė saugiai kurti savo gyvenimą. Negalime likti abejingi nė vieno žmogaus skausmui. Parodykime atjautimą kenčiantiems, solidarumą su jais melsdami taikos ir ramybės. Vienykimės su visais, kurie melsis už taiką Sirijoje ir visame pasaulyje.
Kviečiu Panevėžio vyskupijos katalikus rugsėjo 7 d. pasninkauti ir skirti laiko maldai, ypač drauge su kitais. Parapijose dirbančius kunigus tą dieną raginu savo bažnyčiose surengti Švč. Sakramento adoraciją arba maldos budėjimą, o ten, kur leidžia aplinkybės, pakviesti tikinčiuosius susirinkti tuo pačiu laiku, kada melsis popiežius, t.y. nuo 19.00 val. iki vidurnakčio. Bendra malda, giesme, Dievo žodžio apmąstymu, buvimu Eucharistinio Jėzaus akivaizdoje liudykime ir neškime taikos, vilties ir susitaikymo žinią pasauliui.
Marija, Taikos Karaliene, melski už mus!

Lionginas Virbalas, SJ
Panevėžio vyskupas